Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Twee steden In 330 stichtte keizer Constantijn een nieuwe stad: Constantinopel. Al snel werd die stad `het nieuwe Rome genoemd. Vaak wordt beweerd dat het oude Rome ver... »
Thalassa Door de oude Grieken werd de oergodin Thalassa gezien als de personificatie van de Middellandse Zee. Tallozen zijn bezweken voor haar charmes. De liefde voor... »
Vreemd volk Vreemd volk begint bij de elitaire samenleving van de Homerische helden en eindigt in de late Romeinse oudheid. Fik Meijer beschrijft hoe de Grieken volkeren... »
De sluier van Cicero Op 8 november 63 v.Chr. sprak Cicero in de senaat van Rome de beroemde woorden: ‘Hoe lang nog, Catilina, zul je misbruik maken van ons geduld?’ Catilina ... »
Wagenrennen Na zijn succesvolle boek over Gladiatoren schreef Fik Meijer een al even opwindend boek over dat andere spektakel: de wagenrennen, met onder meer een verslag... »
Jezus ‘Een lekker dik leesboek, dat zowel uw religieuze als uw historische belangstelling zal prikkelen’ <em>Trouw</em>
‘Een levendig beeld van Jezus’ <em>... »