Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Bejubeld en verguisd Tussen Achilles, de door Homerus in de achtste eeuw voor Christus verbeelde oerheld, en Attila de Hun, die in de vijfde eeuw na Christus het Romeinse rijk op... »
Athene / Sparta - Een permanente rivaliteit Athene is in de 5e eeuw vC een centrum van cultuur en wetenschap. Sparta is een militaristisch bolwerk. Op meeslepende wijze beschrijft classicus en historic... »
Via Appia De naam Via Appia heeft al vele eeuwen een magische klank. In 312 v.Chr. werd het startsein voor de aanleg gegeven en nog geen vijf jaar later was het eerste... »
Jezus Het jaar 30, ongeveer. Jezus van Nazaret zwerft door Galilea. Hij predikt zijn boodschap van het naderend koninkrijk van God. In een verdeelde samenleving, v... »
Gladiatoren Gladiatorenshows waren gruwelijk en wreed, maar mateloos populair in Rome. Vanaf de derde eeuw v.Chr. tot het begin van de vijfde eeuw n.Chr. hebben miljoene... »
De middellandse Zee Fik Meijer, de populairste classicus van Nederland, vertelt voor het eerst zijn eigen verhaal. Hij schrijft zeer aanstekelijk over zijn liefde voor de raadse... »
Keizers sterven niet in bed Er zijn in de geschiedenis weinig heersers geweest die over een groter gebied hebben geregeerd dan de Romeinse keizers. Maar hoe groot hun macht ook was, er ... »