Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Jezus ‘Een lekker dik leesboek, dat zowel uw religieuze als uw historische belangstelling zal prikkelen’ <em>Trouw</em>
‘Een levendig beeld van Jezus’ <em>... »
Wijn als een Romein Als je de moderne techniek van het wijnmaken vergelijkt met de primitieve manier waarop de wijnmakers van een paar duizend jaar geleden hun druiventrossen pl... »
Denken over Carthago. De erfenis van Duilius. Fik Meijer:<br/>Denken over Carthago. De erfenis van Duilius<br/>Huizinga-lezing 2014<br/><br/>De strijd tussen de Romeinen en de Carthagers heeft meer dan e... »
Gladiatoren In Gladiatoren beschrijft Fik Meijer de gladiatorengevechten en alles wat daarbij hoorde. Wat was de achtergrond van de gladiatoren? Welke vooruitzichten had... »
De hond van Odysseus Als Odysseus twintig jaar na het begin van de Trojaanse oorlog eindelijk thuiskomt, is zijn stokoude hond de eerste die hem herkent. Zo trouw als deze Argos ... »
Muren van alle tijden Fik Meijer (1942) is een van de bekendste Nederlandse oud-historici. Aan zijn meeslepende boeken over gladiatoren, wagenrennen en de opkomst en het verval va... »
Vreemd volk De woorden integratie, discriminatie, xenofobie, allochtonen en autochtonen vullen bijna dagelijks de kranten. Dat het Griekse en Romeinse woorden zijn die v... »