Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Goede tijden, slechte tijden in de antieke wereld De grilligheid van de politiek is van alle tijden. Mensen hebben altijd gezocht naar staatsvormen die hun maatschappij beter zouden maken. Het is een nooit e... »
De klassieke oudheid Wie was de schrijver van de Ilias en de Odyssee? Wanneer was de Slag bij Salamis? Toe hoe ver reikte de veroveringstocht van Alexander de Grote? Wat was het ... »
Athene / Sparta - Een permanente rivaliteit Athene is in de 5e eeuw vC een centrum van cultuur en wetenschap. Sparta is een militaristisch bolwerk. Op meeslepende wijze beschrijft classicus en historic... »
Droom of daad In 1896 werden in Athene de eerste moderne Olympische Spelen georganiseerd. Vijftien eeuwen eerder had de christelijke keizer Theodosius I de oude Spelen ter... »
Oud nieuws kleine verhalen over het dagelijks leven »
Muren van alle tijden Fik Meijer (1942) is een van de bekendste Nederlandse oud-historici. Aan zijn meeslepende boeken over gladiatoren, wagenrennen en de opkomst en het verval va... »