Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Van Gogh tot Cremer Centraal in dit boek staat de artistieke pelgrimage van Nederlanders naar Parijs, die eind 19de eeuw op gang kwam en duurde tot en met de jaren '50. Honderde... »
Germaine Richier-De tovenares Germaine Richier (1904-1959) was een van de belangrijkste Europese beeldhouwers van vlak na de Tweede Wereldoorlog. In haar werk komen de dreiging en onrust ... »
Droomwerk Marte Röling ontwierp een reeks 'droombeelden', dat wil zeggen beelden die ze heel graag zou willen maken maar die om verschillende redenen nooit gerealisee... »
Moderne devotie De Moderne Devotie was een christelijke hervormingsbeweging, die in de tweede helft van de 15de eeuw op gang werd gebracht door Geert Grote (1340-1384) uit D... »
Jan Beutener Met een rijk-geïllustreerd boek en een gelijknamige overzichtstentoonstelling brengt Museum MORE een ode aan het oeuvre van Jan Beutener (1932). Een kijker.... »
Herman Gordijn Al vanaf zijn debuut in de jaren vijftig geldt Herman Gordijn (1932-2017) als een van de meest originele schilders van Nederland. In een tijd dat de Nederlan... »