Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Nederland en Beethoven De wereld staat in 2020 uitgebreid stil bij het 250ste geboortejaar van Beethoven. Voor Emanuel Overbeeke was dat aanleiding om een boek te schrijven over de... »
De beste literatuur is muziek Dit boek behandelt de relatie tussen muziek en literatuur aan de hand van diverse uitingen in beide kunsten. Aan de orde komen onder meer diverse schrijvers ... »
Bewondering en verwondering Een kenmerk van de grootste componisten is dat hun werk zowel bewondering als verwondering uitlokt. Juist die combinatie van tegengestelde gevoelens garandee... »
Stravinsky A Creative Spring, Russia and France 1882-1934 »
Bewondering en verwondering Veel van wat nu in kunst fout heet te zijn, wordt toegeschreven aan het modernisme. Tegelijk heeft deze stroming enorm veel nieuws gebracht op talloze terrei... »
Muziek onweerstaanbaar als de zee Muziek onweerstaanbaar als de zee handelt over een componistdie quasi-achteloos een revolutie in de muziek ontketendeen 150 jaar na zijn geboorte nog steeds ... »