Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Oranje in revolutie & oorlog Het vervolg op de drie zeer goed ontvangen en bekroonde koningsbiografieën van Willem I, II en III.De OranjefamilieDrie vorsten uit het Huis Oranje-Nassau r... »
Jac. P. Thijsse - natuurbeschermer en schrijver Natuurmonumenten, Vogelbescherming, de Verkade-Albums, de Flora: zonder Jac. P. Thijsse was Nederland een ander land geweest. Een land met minder natuur en, ... »
Het buurtbos Sinds een kleine twintig jaar bezit Dik van der Meulen een huisje op een vakantiepark aan de rand van het bos. Omdat de natuur altijd in beweging is – dag ... »
Set koningsbiografieen Tweehonderd jaar geleden, op 30 november 1813, landde prins Willem Frederik op Scheveningen. Enkele dagen later werd hij uitgeroepen tot soeverein vorst. In ... »
Multatuli Multatuli wordt algemeen beschouwd als de belangrijkste schrijver van het Nederlandse taalgebied. Tot nu toe bestond er van hem geen volledige biografie. Dit... »
Is natuur links? Waar rechts regeert, is de natuur in de verdrukking. Nederland merkte dit tijdens het eerste kabinet-Rutte, toen staatssecretaris Henk Bleker er 60 procent o... »
Het bedwongen bos Niets is veranderlijker dan de menselijke kijk op de natuur. Eeuwenlang gold de Nederlandse wildernis als een wijkplaats voor rovers en roofdieren, maar ook ... »
Drie Oranjekoningen Drie koningen uit het Huis Oranje-Nassau regeerden tussen 1813 en 1890 over Nederland: Willem I (1813-1840), Willem II (1840-1849) en Willem III (1849-1890).... »
Juliana en Bernhard Ter herinnering Juliana en Bernhard<br/><br/>Terugblik op een monarchie die niet meer bestaat. Tien jaar geleden stierf zowel prinses Juliana - 94 jaar oud -... »
Rondje om de kerk Een fascinerende beschrijving van binnenuit van de Nederlandse Spoorwegen in verandering. Verplichte kost voor communicatiedeskundigen, organisatieadviseurs ... »