Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wie denk je dat je bent Of het nu om leiding geven gaat of om een meer vakinhoudelijke rol, we verdienen ons brood met de inzet van vakkennis. De effectiviteit van die inzet is echt... »
In het voetspoor van Ronsard In de literaire wereld van Frankrijk heeft lange tijd onenigheid bestaan over de vraag door wie en wanneer het eerste Franse sonnet werd geschreven. Het was ... »
Theo, fragmenten uit een leven 'Omdat ik eertijds al belangstelling had, zowel voor zijn persoon als voor wat hij schreef - dat komt door mijn aangeboren nieuwsgierigheid - heb ik hem eens... »
Sonnetten die Queen Victoria las Voor het omslag van deze bundel met sonnetten uit haar eeuw werd uiteraard gezocht naar een afbeelding van koningin Victoria. Van de vele mogelijkheden werd ... »
Dan heb ik zoiets van Greet Baronie is de dochter van een jong overleden vader, de dochter van een moeder die geen affectie kan tonen en gelaten wegkwijnt, ze heeft een mislukt hu... »
Blonde haren onder een cowboyhoed ‘Samen met andere kinderen-waar-wat-mee-is mag Daniël in de grote arena van de Houston Rodeo. Hij krijgt een cowboyhoed op, waar z’n blonde haar net ond... »
Geen land voor witte mensen Wim Boswinkel (Hengelo, 1947) heeft zich in de bijna 40 jaar die hij op de zuidelijke helft van onze aarde doorbracht beziggehouden als boer, ontwikkelingswe... »
Weemoedige prins De onaangename kant van de Frans-Engelse verhoudingen, culminerend in een honderdjarige oorlog, was vooral van grote invloed op het leven van Charles d Orlea... »
Honderdduizend kusjes In deze uitgave worden de emoties van een klein kind beschreven tijdens het uiteengaan van haar vader en moeder. Het kleine meisje verpersoonlijkt zich in... »