Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Vlaggenstokken van de abdij In Vlaggenstokken van de Abdij weet Ruud Halberg loepzuiver de wonderlijke sfeer te treffen van het Domburg van de eerste helft van de jaren tachtig van de v... »
Knipsels Jacqueline (1968) heeft geen gewone vingertjes zoals u en ik, maar eerder een tiental schaartjes, pennetjes en kwastjes die alles wat zij aanraken veranderen... »
Zimbabwe, een bijzondere passie De auteur, Patrice Delchambre (Leopoldsburg), woont al 27 jaar in Afrika waarvan 17 jaar in Zimbabwe. Zij is Germaans filologe, voormalig medewerkster bij he... »
In het voetspoor van Ronsard In de literaire wereld van Frankrijk heeft lange tijd onenigheid bestaan over de vraag door wie en wanneer het eerste Franse sonnet werd geschreven. Het was ... »
Paradijs In dit boek staan 52 verhaaltjes over Adam en Eva. Een aantal verhaaltjes is bedoeld om je aan het denken te zetten, anderen gewoon ter vermaak. Veel verhaal... »
Je haar of je leven Inspirerend en intiem portret van een vrouw met een door kanker gekraakte borst. Traag doorbreekt de realiteit de luchtige houding van ontkenning: van kanker... »
Dan heb ik zoiets van Greet Baronie is de dochter van een jong overleden vader, de dochter van een moeder die geen affectie kan tonen en gelaten wegkwijnt, ze heeft een mislukt hu... »
Wie denk je dat je bent Of het nu om leiding geven gaat of om een meer vakinhoudelijke rol, we verdienen ons brood met de inzet van vakkennis. De effectiviteit van die inzet is echt... »
't Is Pompen of verzuipen Ondanks alle inspanningen voor milieubehoud gaat de opwarming van de aarde in hoog tempo door en worden tal van planten en dieren met uitsterven bedreigd. In... »
Wat Jantje is, zal Jan worden Wat Jantje is, zal Jan worden. Zo maar een spreekwoord uit de rijkdom van talloze spreekwoorden die door de eeuwen heen zijn ontstaan. Een spreekwoord is de ... »