Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een winter vol verhalen Toen duidelijk werd dat ons een langere periode van thuisblijven, thuiswerken en thuis lezen te wachten staat, vroegen wij een aantal geliefde auteurs een ve... »
Angst en schoonheid <em>Angst en schoonheid</em> is een bevlogen essay over het leven en werk van Louis Couperus, volgens Bas Heijne de grootste romancier die Nederland ooit gek... »
Vlees en bloed Een bange zoon bezoekt zijn ouders in hun geheimzinnige appartement; een doodzieke man krijgt onverwacht bezoek van een hoer; een jonge, getrouwde vrouw vluc... »
Moeten wij van elkaar houden Gelijkheid, tolerantie, rechtvaardigheid, solidariteit keer op keer worden mensen die deze abstracties hoog in het vaandel hebben staan, ontmaskerd als ak... »
Een waanzinnig gaaf land 'We hebben gewoon een waanzinnig gaaf land' - Mark Rutte, 2015<br/><br/>Voor veel lezers is de wekelijkse column van Bas Heijne in NRC Handelsblad een ijkpun... »
Mens/onmens Wat is waar - wat de feiten je vertellen of wat je wilt geloven? Wie ben je - een vrij individu, of zoek je houvast in de groep tegen de rest?Steeds beter we... »