Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Vrolijke, zwarte maandag door Auke Kok Volgens de mythe begon de Duitser zomaar te schieten op de feestvierende menige op de Dam. Maar was dat wel zo? Was het Dam-incident van 7 mei 1945 wel een inci... »
Orientatie op geschiedenis door Frits Rovers & Marcel van Riessen Geschiedenisonderwijs wordt in Nederland sinds enige tijd aangeboden in tien tijdvakken. De kern van de leerstof ligt vast in `kenmerkende aspecten van elk tijd... »
Historisch denken door Arie Wilschut, Arno Raven & Dick van Straaten Het vak geschiedenis bestudeert een werkelijkheid die niet meer bestaat. Wie kennis over het verleden wil vergaren, is aangewezen op overblijfselen van menselij... »
Oorlogsdagboeken 1914-1918 door Achiel Van Walleghem & Willy Spillebeen Het belangrijkste burgerlijke dagboek van achter het front 'Gisteren hebben de soldaten-brancardiers de kerk wat gekuist. Het was verschrikkelijk nodig, want de... »