Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een echte Vonk door Rinus Vonk Een bijzondere familiegeschiedenis uit Rotterdam tijdens en na de Tweede Wereldoorlog.De zoektocht van Rinus Vonk neemt de lezer mee van Rotterdam-Zuid van rond... »
De crèche door Elle van Rijn <p>Amsterdam, 1942-1943. Tegenover de Hollandsche Schouwburg bevindt zich de Joodse Crèche, door de Duitsers getransformeerd in een verzamelplaats voor Joodse k... »
Toen het te gevaarlijk werd aan de Nieuwe Keizersgracht door Ja'Akov Adler Een liefde in het Joodse ziekenhuisWanneer Hitler in januari 1933 aan de macht komt, ziet de Joodse student Jacques Adler de bui hangen. Hij verlaat zijn geboor... »
Het gemis door Aaltje Van Wieringen Aaltje van Wieringen (1935) maakte als negenjarig meisje de opmars van de geallieerden mee. Ze moest vluchten uit Oosterbeek bij Arnhem. Na een barre tocht bela... »
Een lied tussen de doornen door Hanneke Stark-ten Voorde April 1940.De zussen Janna en Lenie Vos hebben een kindertehuis waar ze onderdak bieden aan longpatiëntjes die vanwege hun gezondheid in de rijke boslucht van D... »
Van Friese klei naar tropenuniform door Gerda Hartkamp De Friese Anne is negentien jaar wanneer hij tekent als soldaat in het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger (KNIL). Eenmaal daar ontmoet hij de Indische Charlott... »
De Oorlogsreiziger door Abel Postema Rudyard, een 19-jarige Franse student ontsnapt in 1940 via Duinkerken aan het Duitse bezettingsleger. Als tankcommandant van een Shermantank neemt hij deel aan ... »
Ontsnapt uit het Apeldoornsche Bosch door Eli Asser De joodse comedyschrijver ELI ASSER (1922–2019) werkte in 1942 als leerling-verpleger in de joods psychiatrische instelling ‘Het Apeldoornsche Bosch’ om zo de ... »
De verkeerde doden door Johan van Duyse Vier verkleumde Franse soldaten hadden die augustusnacht 1915 in hun loopgraaf allang genoeg van die oorlog. Twee van hen gingen in op de lokroep van de Duitser... »