Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Nut van nutteloos onderzoek door Robbert Dijkgraaf Wat is de kortste weg van a naar b, als je niet weet wat b is of waar het ligt? In dit sprankelende vervolg op het succesvolle Blikwisselingen betoogt Robbert D... »
Het geheim van het getal door Mieke Mosmuller De intelligentie is een groot goed voor de mens, zowel in het gewoneleven als ook in wetenschap en kunst. Ze wordt gezien als een gave van denatuur, van het lic... »
Over wetenschappelijk denken door Jan Heylen Het meest succesvolle denken over de natuur vind je in de natuurwetenschappen. Filosofie wordt wel eens omschreven als denken over denken. In het handboek Over ... »
Geloof in de toekomst door Meint Smit Na een lange periode van optimisme neemt het vertrouwen in de toekomst van onze samenleving af. Grootschalige toepassing van technologie leidt tot uitputting va... »