Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Leren en instructie door Monique Boekaerts & P. Robert-Jan Simons Dit boek beschouwt het leer- en instructieproces vanuit een psychologische visie op het onderwijsleerproces.Het eerste deel bespreekt (onderwijs-)leertheorieën ... »
Thema's en taal door Bea Pompert In dit handboek staat leren in onderzoeksactiviteiten in de bovenbouw van het basisonderwijs centraal. De theorie en de praktijk komen aan de orde. Het thematis... »
Het materialenboek door Barbara Nellestijn & Frea Janssen-Vos Goede materialen zijn onontbeerlijk in de onderbouw. Het spel van de jongste kinderen is aan concrete voorwerpen en materialen gebonden. Zij hebben dan ook veel... »
Spel en ontwikkeling door Frea Janssen-Vos 'Spel en ontwikkeling' is bestemd voor (aanstaande) leidsters en leerkrachten die ontwikkelingsgerichte spelactiviteiten voor jonge kinderen willen ontwerpen en... »
Onderzoekvaardig in onderwijs door Anna Gerritsma, Henkjan de Haan & Irmgard den Hollander Onderzoekvaardig in onderwijs is een 12-stappenplan voor praktijkonderzoek (practice based evidence) in het primair en voortgezet onderwijs.Als goede leerkracht... »
Leren in 5 dimensies door Robert J. Marzano & Wietske Miedema Onze kennis van leerprocessen is de laatste decennia enorm toegenomen. Inzichten op basis van leerpsychologisch en onderwijskundig onderzoek geven voldoende aan... »
Omgaan met didactische vaardigheden door Wim Katsma Als je wordt gevraagd om anderen deelgenoot te maken van jouw specifiekekennis, kortom als men je vraagt om parttime docent te worden in een(bedrijfs)opleiding ... »