Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Napels door Gert Hage 'Welkom in ItaliĆ«,' zingen Juventus-supporters als de spelers van SC Napoli het stadion in Turijn betreden. Want Napels is een stad in een andere wereld, bewoon... »
Heb ik je ooit verteld door Gwen Kingston <p>Als Genevieve (Gwen) nog maar drie jaar oud is, wordt er bij haar moeder terminale kanker geconstateerd. Als door een wonder leeft haar moeder nog acht jaar,... »
Sabines oorlog door Eva Taylor-Tazelaar Sabine had een onbezorgde jeugd. Ze hield van feestjes en ze zeilde graag. Ze was bevriend met Erik Hazelhoff Roelfzema, de latere Soldaat van Oranje. Toen de o... »
Het been in de Ijssel door Joris van Casteren Joris van Casteren is de nieuwsgierigste schrijver van Nederland. Hij bijt zich vast in ogenschijnlijk terloopse gebeurtenissen die achteraf bepalend blijken te... »
Geborgen bladzijden door Anne Frank schreef haar wereldberoemde dagboek in Amsterdam, maar zij was natuurlijk niet de enige die een dagboek bijhield tijdens de Tweede Wereldoorlog: in h... »
Eureka door Edgar Allan Poe `Het is zinloos nu met mij te redeneren; ik moet sterven. Ik wil niet meer leven sinds ik Eureka heb geschreven. Ik zou niets meer tot stand kunnen brengen.' Al... »
Sergeant in de sneeuw door Mario Rigoni Stern Zijn hele leven woonde Rigoni Stern in Asiago, een dorp ten noorden van VenetiĆ«. De enige keer dat hij zijn geboorteplaats verliet, was om als soldaat in het It... »