Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Opus 77 door Cees Dubbeldam In 'mijn' tijd was de dominante factor de Tweede Wereldoorlog.Mijn “begin”, was het einde van de oorlog, die leidde tot gevoelens van bevrijding die mensen ove... »
Muijser Kroniek door Bastiaan Brink Martijn Muijser: 'Mijn vader is overleden toen hij tweeënzestig was. Het gebeurde in 1968, ik was zesentwintig en hij verdween in één keer uit beeld. Niemand ha... »
Verst verleden door Hanny Michaelis ‘Straks / ben ik er ook niet meer. Dan / zal het zijn alsof wij drieën / nooit hebben bestaan’, zo dichtte Hanny Michaelis (1922–2007) ooit over haar ouders, di... »
Men moet door Arjen Fortuin <p>Bij zijn overlijden in 2014 gold Gerrit Kouwenaar als de grand old man van de Nederlandse poëzie: geëerd door zijn collega’s, bekroond met alle belangrijke p... »
Theo Thijssen (1879-1943) door Peter-Paul de Baar Theo Thijssen (1879–1943) is vooral bekend als schrijver van <i>Kees de jongen</i> (1923). Dat nu honderdjarige boek is ‘eeuwig mooi’ – net als het haar van Kee... »
Paul van Ostaijen door Matthijs de Ridder Een indrukwekkend tijdsdocument, een heldere cultuurgeschiedenis en bovenal een eerbetoon aan de dichter die de wereld wilde veranderen.Paul van Ostaijens leven... »
Levensherinneringen door Louis Spohr <p>Louis Spohr (1784-1859) is een van de weinige grote musici van wie we een autobiografie bezitten. Deze boomlange ‘Duitse Paganini’ was in heel Europa beroemd... »
Zij zocht zichzelf niet door Martien Bron Toen Ella Vogelaar in 2019 uit het leven stapte liet ze bij velen een diepe indruk achter als een toegewijde bestuurder en voormalige minister voor Wonen, Wijke... »
Revolutie in Rio door Peter Daerden Een wervelende reis door het leven van een vergeten Belgische avonturier, revolutionair en cultschrijver. Slagerszoon, missionaris, journalist, Vlaming, Waal, g... »
DATEN, JE KAN HET WEL VERGETEN!!! door Johannes Cappon Dus daten maar weer wat moet je anders, als 75 jarige heb je weinig opties, vroeger ging je naar de kroeg, ook niet handig want tegen de tijd dat je een aardige... »