Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De oproep door Marianne Foncke In de winter van 1942-'43 kreeg Leen Hoogerwerf de gevreesde oproep. Hij moest zich melden op het arbeidsbureau, beter bekend als 'Villa Golgotha'. Niet lang da... »
Al die willen te kaap'ren varen door Johan Francke De Republiek was tijdens de Vierde Engelse Oorlog niet opgewassen tegen de maritieme kracht van Groot-Brittannië. Recent bronnenonderzoek in archieven, primaire... »
10 dagen die de wereld deden wankelen door John Reed 10 dagen die de wereld deden wankelen is John Reeds meeslepende ooggetuigenverslag van de Russische revolutie. Ter gelegenheid van de herdenking van 100 jaar Ok... »
De razzia's van 22 en 23 februari 1941 in Amsterdam door Wally de Lang Wally de Lang vertelt het verhaal van de Februaristaking in De razzia’s van 22 en 23 februari 1941 in Amsterdam. Op 25 februari 2021 is het tachtig jaar geleden... »
Open vensters voor onze tijd door Commissie Herijking Canon van Nederland Van Trijntje tot de Leeuwinnen: de Canon van Nederland vertelt in vijftig vensters een verhaal over de historische en culturele ontwikkeling van Nederland. In 2... »
Spartelend aan de fuik ontkomen door An Huitzing De nakomelingen van Joseph Benedictus en Mietje de Hoop vormden rond 1940 een familie van zo’n 120 personen. Ze woonden met name in de Amsterdamse Rivierenbuurt... »
Op zoek naar een natie door Lode Wils De wortels van de Belgische natie liggen in de vijftiende eeuw, toen Filips de Goede de zuidelijke Nederlanden verenigde. Vlaanderen, het Nederlandstalige deel ... »
Terug naar het ik-tijdperk door John Jansen van Galen & Jouke Turpijn <p>In december 1979 verscheen <i>Het ik-tijdperk, </i>het dubbeldikke Kerstnummer van het roemruchte tijdschrift <i>Haagse Post</i>. Het sloeg in als een bom. ... »
Leopold II door Johan Op de Beeck <p>Was Leopold II (1835 - 1909) een grote koning of een massamoordenaar? De vorst regeerde vanaf 1865 tot aan zijn dood in 1909 over België en was gedurende 23 ... »