Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Speedy door Rob Hin Speedy is een blauw grasparkietje. Rob en Gonnie hebben hem twaalf jaar verzorgd alsof het hun kind was. Rob Hin heeft de soms aangrijpende gebeurtenissen vaak ... »
De man op de dijk door Elvira Werkman Bijna waren we hem kwijt in ons land: de grauwe kiekendief, een van de sierlijkste roofvogels ter wereld. Tot halverwege de vorige eeuw was het onze meest algem... »
Spitsbergen door Erik van Ommen & Wilma Brinkhof In de Arctische zone, gelegen tussen het Europese vasteland en de Noordpool, ligt Spitsbergen. Deze koude, onherbergzame en nauwelijks bewoonde eilandengroep be... »
Het winterkoninkje door Stephen Moss <p><em>Het winterkoninkje</em> is de opvolger van Stephen Moss' alom bejubelde vogelklassieker <em>Het roodborstje.</em> Een heerlijk lees-, kijk- en bladerboek... »
Vogels kijken door Ger Meesters <p>Met <em>Vogels kijken </em>van Ger Meesters leer je de geheimen van een ervaren vogelaar. Hoe kun je aan een geluidje of een vliegbeweging de ene soort van d... »
Vogels in stad en dorp door Jip Louwe Kooijmans <p>Jip Louwe Kooijmans’ <em>Vogels in stad en dorp</em> brengt vogels écht dichtbij!<strong> </strong>Het oppervlak aan stedelijk gebied groeit en steden en dor... »
Kijk, een vogel door Stuart Cox <p>Om te beginnen met vogels kijken heb je niet veel nodig - een keukenraam is voldoende. We komen onze gevederde vrienden dagelijks tegen, maar wat weten we ei... »
De scharrelaar - 2019/2 door Diverse auteurs De scharrelaar is een tijdschrift voor alle vogelaars met liefde voor lezen en alle lezers met liefde voor vogels. Het knetterende en tetterende eerste nummer w... »
De Turkse tortel door Hay Wijnhoven De Turkse tortel van bioloog en kunstenaar Hay Wijnhoven is een prachtige monografie over deze Turkse duivensoort. Hun grijsbeige verenkleed valt niet erg op. T... »
Nestwarmte door Ernst Paul Dörfler <p><em>Nestwarmte </em>van ecoloog en natuurbeschermer Ernst Paul Dörfler is een prachtig en verrassend boek over het sociale gedrag van onze vogels. Zij leven ... »