Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het mooiste gedicht ter wereld door G. Middag Horatius kun je die nog lezen? Wie was ook alweer W.B. Yeats? Zulke vragen stelt Guus Middag in Het mooiste gedicht ter wereld een bundel essayistische omzwervi... »
Waarom oorlog? door A. Einstein & S. Freud Terwijl de jonge Albert Einstein samen met zijn ouders een Duitse militaire parade bekeek werd hij doodsbang bij het zien van de bijna mechanische bewegingen va... »
Dat oude Europa door K. Fens nieuwe keuze uit de maandagstukken... »
Het angstzweet der kolonialen door Nico Dros Driehonderdvijftig jaar duurde de bemoeienis van de Nederlanders met Java. Het begon omstreeks 1600 met onzekere handelscontacten, vervolgde met militaire inter... »
Kleine hebzucht loont niet door J. Leijten Kronieken van een uiterst betrokken waarnemer aantekeningen van een lucide jurist essays van een literaire rechtsfilosoof oordelen van een rechtsprekend literat... »