Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Ezau, hij is Edom door Anco van Moolenbroek <p>Ezau, de broer van Jakob, staat bekend als de man die zijn eerstgeboorte-recht verachtte. In Genesis is niettemin een heel hoofdstuk aan hem en zijn nakomeli... »
Wie ben ik als ik preek? door Marinus Beute Onze huidige cultuur kenmerkt zich door grote aandacht voor het zelf. Iedereen die vandaag preekt, zal zich daarom regelmatig de vraag stellen: 'Wie ben ik als ... »
Verborgen teugel door Ton Ouwerkerk De studie geeft een beeld van Calvijns opvatting over de verhouding van Gods voorzienigheid tot het kwaad in diens preken over het bijbelboek Job.<br/><br/>DRS.... »
Weg met de Bijbel door Anne Claar Thomasson-Rosingh, Bert Dicou & Sigrid Coenradie Waarom zou je de Bijbel willen lezen? Een boek dat overloopt van wonderlijke en soms afstotende verhalen. Een boek met een moraal en met vooroordelen waar we nu... »
Adam, Eva en de Duivel door Johannes De Moor & Marjo Korpel Aan het bijbelse paradijsverhaal liggen Kanaänitische mythen ten grondslag. Oude kleitabletten uit Ugarit, een vergane stad in het voormalige Kanaän, bevatten e... »