Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het moderne Caribisch gebied door Alison Brownlie In het Caribisch gebied wonen zoÂn 36 miljoen mensen. Voor sommigen van hen zijn deze zonnige eilanden een paradijs, maar vele anderen worstelen om te overle... »
Europa door David Flint Europa, het op een na kleinste continent, telt 46 landen en heeft een heel diverse bevolking. Het landschap varieert van hoge besneeuwde bergen in de Alpen tot ... »
Afrika door Rob Bowden Afrika is een continent van uitersten. Je vindt er de grootste woestijn (de Sahara), de langste rivier (de Nijl) en de beroemdste slenk (Great Rift Valley) op a... »
Istanbul door R. Bowden Istanbul ligt aan de Bosporus, aan weerszijden van de grens tussen Europa en Azië. Het is de grootste en in cultureel opzicht belangrijkste stad van Turkije, en heeft een lange geschiedenis  al meer dan 2.600 jaar bevindt zich op deze plek een stad. »
Azie door Rob Bowden Azië is een enorm groot continent. Het beslaat meer dan een derde van de totale landoppervlakte op aarde en herbergt bijna twee derde van de wereldbevolking. E... »
Het moderne Tsjechie door Jacob Rihosek Voor 1989 werd Tsjechië door de Sovjet-Unie geleid en leefden de Tsjechen onder communistische heerschappij. In 1989 viel de Sovjet-Unie uiteen en in de jaren ... »
Het moderne Griekenland door Tamsin Osler Halverwege de twintigste eeuw was Griekenland een agrarisch land waar een groot deel van de bevolking afhankelijk was van kleinschalige landbouw. Sinds die tijd... »
Rio De Janeiro door S. Scoones Rio de Janeiro is de op één na meest gewelddadige stad ter wereld en hier worden per week gemiddeld twee politiemensen vermoord. Meedogenloze drugsbendes maken de dienst uit in de sloppenwijken of favelas. Tegelijkertijd trekken de stranden van de stad, het jaarlijkse carnaval en het prachtige landschap grote aantallen toeristen. »
Rusland door R. Jenkins Rusland is het grootste land ter wereld. Het strekt zich uit over een groot deel van Europa en Azië en heeft elf tijdzones. Het is een land van tegenstellingen... »
Het moderne Zweden door Stephen Keeler Het moderne (10-14 jaar) / Zweden... »