Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het pijnstillerimperium door Patrick Radden Keefe <p>'Een non-fictie-tegenhanger van de <i>Great American Novel</i>.' ····· <i>NRC Handelsblad</i>
De naam Sackler prijkt groots op de muren van het Louvre, het ... »
Stemmen door Judith van der Wel `Mariss Jansons benadert de orkestleden met respect. Na de repetitie geeft hij complimenten. Toch blijft er afstand bestaan tussen hem en de musici. De namen va... »
Probleemkinderen door Bodine van Someren <p><i>'Dit is mijn verhaal, dat ik zo volledig mogelijk zal vertellen. Het staat symbool voor het verhaal van vele jeugdzorgjongeren, waarin we meer met elkaar ... »
Tirade 469 door Een Tirade met extra veel poëzie uit het buitenland. Zo vertaalden Annemarie Estor en Ali Salim de Iraaks-Belgische vluchtelingengedichten van Adnan Adil. Jente... »
Tegen verkiezingen door David Van Reybrouck De democratie van de eenentwintigste eeuw raakt steeds meer uitgehold.Populisten zaaien angst, het wantrouwen groeit, de redelijkheid is zoek.De politiek lijkt ... »
Slagen of falen bij de Seals door Dick Couch Nooit eerder kreeg een schrijver toestemming om de training van de geheimste militaire elite ter wereld van zo nabij te volgen. Slagen of falen bij de Seals is ... »
De leeuw en zijn hemd door Nelleke Noordervliet Ons koloniale verleden, onze handelsgeest. Schaamte en trots. Een essay over onze collectieve houding ten opzichte van ons verleden. »