Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Homo Conflictus door Bart van de Putte Onze welvaartsstaat – met ziekenhuizen, scholen, pensioenen, leeflonen en zorgverloven – is het hoogtepunt van georganiseerde solidariteit. We ervaren dagelijks... »
Vrouwen die gaan, mannen die koken door Inti Suárez "Ik ben altijd een migrant geweest. In de zeventiger jaren vluchtte mijn familie vanuit Argentinië naar Venezuela, in de jaren negentig ging ik studeren in Zwit... »
Hoe de kloof tussen hoog en laag opgeleid ontstond door Bart Nooteboom De kloof tussen laag en hoog opgeleiden heeft een lange geschiedenis, sinds de Renaissance, in de 16e eeuw, en zij groeit nog steeds. Zij veroorzaakt discrimina... »
Toen was geweld heel gewoon door Friso Schotanus Voor ‘Toen was geweld heel gewoon’ ging Friso Schotanus op zoek naar de roots van het hooliganisme. Ondanks, of misschien wel dankzij de dreiging van dat geweld... »
Doodgewoon door Barbara Ceuleers <p>'Als de tijd rijp is, wil ik euthanasie, dochter.'</p><p>Aan het woord is Jan, de papa van Barbara, net na zijn Alzheimer-diagnose. Hij zag zijn moeder menso... »