Welkom op Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »

Meedoen

Populaire boeken

 
» » »
 



Het verschijnsel taal
Het verschijnsel taal door P.M. Nieuwenhuijsen
Dit boek is opgebouwd uit vier delen waarvan het eerste aandacht schenkt aan de vraag wat taal nu eigenlijk is. Hierbij worden zaken als klanken schrift en spel... »
 
 
 
 
 

Gaps and Dummies
Gaps and Dummies door H. Bennis
Amsterdam Academic Archive. In this study the syntactic properties of empty categories and dummy...... »
 
 
 
 
 

Het penariepitje
Het penariepitje door H. Boogert
vrolijkheid en frustratie over het Nederlands... »
 
 
 
 
 

Wandelen langs de taalgrens
Wandelen langs de taalgrens door Riemer Reinsma
... »
 
 
 
 
 

Lekker belangrijk!
Lekker belangrijk! door M. Oppier
jongerentaal in Nederland... »
 
 
 
 
 

Algemene fonetiek
Algemene fonetiek door A.C.M. Rietveld & V.J. van Heuven
Hoe maken mensen spraakklanken, lettergrepen, woorden en zinnen? Wat kan er fout gaan bij het spreken en luisteren, bijvoorbeeld als gevolg van een buitenlands accent of een spraakstoornis? Wat zijn de akoestische eigenschappen van klanken, woorden en zinnen? Welke verschillen in klank, ritme en melodie zijn voor de luisteraar belangrijk, en hoe kunnen we daar achter komen? Hoe kunnen we computers leren spreken en verstaan?

<i>Algemene fonetiek</i> geeft antwoord op deze praktische vragen tegen de a »
 
 
 
 
 

Van afvrijen tot zwabbergast
Van afvrijen tot zwabbergast door Wim Daniƫls
retrotaal en sms-taal onder jongeren... »
 
 
 
 
 

Er waren een Marokkaan, een Turk en een Nederlander ...
Er waren een Marokkaan, een Turk en een Nederlander ... door Onbekend
Taalkundigen en etnologen van de universiteiten van Utrecht Leiden Amsterdam en Tilburg en van het Meertens Instituut hebben de afgelopen jaren onderzoek gedaan... »
 
 
 
 
 

Woorden van de wereld
Woorden van de wereld door A. de Swaan
Het Mondiale Talenstelsel... »