Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Universum Max Beckmann door Daniel Koep & Thijs de Raedt Scherpe hoeken, vervreemdende perspectieven, beklemmende kaders. De schilder MaxBeckmann hanteert allerlei technieken om de ruimte in zijn schilderijen naar zij... »
Kinderen van de Haagse School door Adrienne Quarles van Ufford Hoe zag het leven van kinderen eruit tegen het eindevan de 19de eeuw? Door de ogen van kunstenaars alsHendrik Willem Mesdag, Suze Robertson, ThérèseSchwartze, J... »
Tjalf Sparnaay - The Bigger Picture door Karin van Lieverloo & Simon McKeown Tjalf Sparnaay, internationaal bekend door en geroemdom zijn iconische olieverfschilderijen van gebakken eieren,hamburgers en nog veel meer, viert in 2024 zijn ... »
Lucebert – De taal van het beeld door Marleen Slooff Dichter en beeldend kunstenaar Lucebert is het uitgesproken voorbeeld van een dubbeltalent. Meer dan eens is de vraag gesteld – maar niet echt beantwoord – naar... »
De schepping van de wetenschap door Lieke Wijnia De mens heeft altijd vol verwondering en vragen naar zichzelf en haar omgeving gekeken. Zowel religie als wetenschap bieden manieren om de wereld te begrijpen e... »
De deugd en de weg door Jan De Meyer De deugd en de weg bevat een keuze aan fascinerende teksten uit een uniek Chinees tijdsgewricht: de derde en de vroege vierde eeuw. Een tijd van territoriale ve... »
Het internationale landschap door Nelleke de Vries Door de eeuwen heen hebben kunstenaars uitdrukking gegeven aan ons verlangen om op te gaan in de natuur. Tot de negentiende eeuw zijn dit vooral gekunstelde rom... »
Roelant Savery's - Wonderlijke wereld door Ariane van Suchtelen Roelant Savery (1578-1639) werd midden in de Tachtigjarige Oorlog geboren in Kortrijk. Zijn familie behoorde tot de grote groep Vlamingen die vanwege de oorlog ... »
Antonio López door * In zijn geboorteland Spanje is kunstenaar Antonio López (1936) een fenomeen. Hij wordt er bestempeld als de ‘grootste nog levende realistische kunstenaar’. Zijn... »
Ted Noten & Co door Aukje Vergeest ‘De mens versierde eerst zichzelf, daarna zijn grot’,aldus Ted Noten. Hij is een kritische maker die zijneigen vakgebied en maatschappelijke ontwikkelingenonder... »