Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Mr. Carl Gerard Hultman (1752-1820) door C.P. Briët Carl Gerard Hultman werd president van het Hooggerechtshof van Nederlands-Indië en gold als een begaafd staatsman. Dit boek vertelt over zijn leven en dat van z... »
Republikein zonder republiek door Jan-Karel Kwisthout Deze monografie onderzoekt het leven van Cornelis Pieter Chastelein (1748-1806), een idealistische patriot die zich inzette voor de ‘ware vrijheid’ in Nederland... »
Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw door Tanja Wassenberg Dit boek biedt een zeldzaam inkijkje in het leven van vrouwen die met justitie in aanraking kwamen. Van dievegges en bendeleden tot soldaten in vermomming en vr... »
Het verraad van de Allerheiligenbaai door Godfried Vranken Bauwen Heijndricxsz. (ca. 1565-1626) was eerste generaal bij de West-Indische Compagnie (WIC). In 1625 leidde hij een versterkingsvloot naar de Allerheiligenbaa... »
De harmonie van herinnering door Willy Troch In een wereld waar herinneringen fluisteren en de toekomst een verborgen melodie draagt, begint een man aan een reis die hem verder voert dan hij ooit had durve... »
Een schaduw glijdt door Willy Troch Korte versjes vol verstilling en verlangenIn Een schaduw glijdt waar geen muren bestaan neemt Willy Troch ons mee naar een wereld waar stilte spreekt en schaduw... »
Bewegen is een vlucht door Willy Troch Bewegen is een vluchtAltijd onderweg, maar nergens thuis “Bewegen is een vlucht” is een poëtische zoektocht door straten, herinneringen en lichamen die weigeren... »
Gevangen in betovering door Willy Troch Wanneer de stilte begint te zingen en het alledaagse zich opent als een geheim, word je meegenomen in een verhaal dat zich nestelt tussen droom en ontwaken. In ... »