Boek
De ongeschoolde Mariam is vijftien wanneer ze wordt uitgehuwelijkt aan de dertig jaar oudere schoenverkoper Rasheed in Kabul. Jaren later moet zij de beeldschone en slimme Laila naast zich dulden, die door Rasheed na een raketaanval uit het puin is gered. Rasheed neemt Laila in huis in de hoop dat zij hem de zoon zal schenken die Mariam hem niet kan geven. In eerste instantie overheersen tussen de twee vrouwen gevoelens van achterdocht en jaloezie, maar door de tirannieke houding van Rasheed ontstaat er langzamerhand een innige vriendschap. Samen zetten Mariam en Laila alles op alles om te overleven in de eindeloze oorlog van Afghanistan, die voor hen ook binnenshuis woedt.
Na het overweldigende succes van De vliegeraar verrast Khaled Hosseini zijn lezers opnieuw met een verpletterend verhaal.
Mariam had nog nooit een auto aangeraakt. Ze liet haar vingers over de kap van Jalils auto gaan, die zwart was en glansde en blinkende wielen had, waarin Mariam een afgeplatte en verbrede versie van zichzelf zag. De stoelen waren van wit leer. Bij het stuur zag Mariam ronde glazen panelen met wijzers.«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Na het lezen van 'the kite runner' vond ik dit boek toch iets minder. Het goede is dat het geheel uit het gezichtspunt van de vrouw is geschreven (toch wel een pluspunt voor een mannelijke schrijver). Al met al staat 'Duizend schitterende zonnen' niet op mijn toptienlijst.