Boek
HvA Openbare Les, van woensdag 15 juni 2011 om 16.00 uur, door dhr. ir. Peter G. de Bois
De stad bestaat dankzij een langdurig en continu proces van meervoudig intensief (24/7-functioneel) ruimtegebruik, met stedelijke vitaliteit als resultaat. Steden zijn meer dan ooit de sociaaleconomische kernen van onze (internationale) samenleving en binnen enkele decennia zal zeventig procent van de wereldbevolking in steden leven.
De afgelopen zestig jaar zijn onze steden in omvang vertienvoudigd, heeft de samenleving zich sociaaleconomisch geëmancipeerd en zich de middelen verschaft om vrij te bewegen. Tegelijk doet zich een proces van ruimtelijke en sociaaleconomische fragmentatie voor dat een groot gevaar vormt voor de continuering van die stedelijke vitaliteit. Mede gevoed door de huidige crisis beschouw ik het als een persoonlijke uitdaging met het lectoraat MI(d)R, als onderdeel van het onderzoekprogramma De Stad, duurzaam vitaal, door middel van toegepast onderzoek een bijdrage te leveren aan het realiseren van duurzame vitale steden. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen berichten geplaatst op het prikbord van De Stad, duurzaam vitaal.