Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Waarheidsvinding Van nature zijn we geneigd om snel te oordelen. Dat biedt evolutionair gezien de beste overlevingskansen. Maar wat in de evolutie handig was, leidt nu tot ga... »
Lucia de B. Over het leven van Lucia de Berk zou nooit een film zijn gemaakt als ditboek niet was verschenen. Meerdere rechters gaven verpleegster 'Lucia deB.' levenslan... »
Het OM in de fout Iedereen maakt wel eens een fout, maar bij het Openbaar Ministerie (OM) is meer aan de hand. Openbare aanklagers maken opvallend veel fouten, vooral in moord... »
De ware toedracht In dit toegankelijke boek legt wetenschapsfilosoof Ton Derksen uit wat de<br/>valkuilen zijn bij het vaststellen van feiten. Hoe voorkom je dat feit en ficti... »
Dubbel gedwaald Er ging veel mis in de Puttense moordzaak. De twee mannen die in eerste instantie werden veroordeeld voor de moord op stewardess Christel Ambrosius kwamen vr... »
Rammelende argumenten voor de Hoge Raad Zwicht de Hoge Raad voor politieke druk? In de zaak van Hüseyin Baybasin dreigt dit te gebeuren. Advocaat-generaal Mr. Aben schreef een 1730 pagina's dik ad... »