Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het filmgesprek: woorden aan droombeelden wijden Als we naar een film kijken, bewegen we ons in een droom. Film kan ons diep in onze ziel raken - doet ons iets, vult ons misschien met verbazing en afschu... »
Het filmgesprek: woorden aan droombeelden wijden Als we naar een film kijken, bewegen we ons in een droom. Film kan ons diep in onze ziel raken doet ons iets, vult ons misschien met verbazing en afschuw. E... »
In de ban van Jung Marten Toonder, Gerard Reve, Etty Hillesum en vele andere Nederlanders werden gegrepen door het gedachtegoed van Carl Gustav Jung: de grondlegger van de anal... »
Papageno & Papagena Papageno en Papagena, de vogelvanger en zijn vrouwtje uit Mozarts opera 'Die Zauberflöte' worden door de meeste regisseurs als potsierlijke types neergezet.... »
Het werkelijke brein achter Die Zauberflöte <p>Wie was ‘het werkelijke brein achter Die Zauberflöte’? Tjeu van den Berk, bekend van zijn studies over Mozarts laatste opera, toont hier voor de eers... »
Het oude Egypte: bakermat van het jonge christendom Niet in het orthodoxe Jeruzalem, het klassieke Athene of het wettische Rome, maar in de smeltkroes van het gnostieke Alexandrië ontstonden de grote mythen v... »