Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Denken als ambacht Onze universiteiten zijn bedrijven geworden. Natuurlijk is een zekere bedrijfsmatigheid in het functioneren van dergelijke kostbare en omvangrijke instelling... »
Nijmegen historische grond Wie door Nijmegen loopt of fietst, voelt aan den lijve dat de stad reliĆ«f heeft. De stad helt van oost naar west, loopt steil af naar de Waal en de Ooij, en... »
Over de grenzen van disciplines Binnen de wetenschap vormen disciplines de veilige omheining voor onderzoek en onderwijs. Hun grenzen worden voortdurend bewaakt en bevestigd. Tegelijkertijd... »
Meer dan de som der delen? 'Meer dan de som der delen' moest de psychologie zijn volgens Theo Rutten, de grondlegger van de psychologie in Nijmegen. De groei en specialisatie na de jar... »
Nieuwe historische atlas van Nijmegen Nijmegen heeft als oudste stad van Nederland een zeer markante geschiedenis: stedelijke nederzetting voor Romeinen en Bataven; grensstad tussen verschillende... »