Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Oorlogsparadijs In het najaar van 1942 begint een jonge arts zijn werk als assistent in het noodhospitaal van Texel. De ondergrondse heeft hem een nieuwe identiteit en perso... »
Ter hoogte van het Salsa-paviljoen De roman Ter hoogte van het Salsa-paviljoen vertelt het levensverhaal van Vos, jongste en dromerige telg van een Texelse boerenfamilie. Na zijn studie geschi... »
Oorlogsparadijs In 1942 begint een jonge arts zijn werk in het noodhospitaal van Texel. De ondergrondse heeft hem een vervalst persoonsbewijs gegeven, nadat hij bij verstek ... »
Het angstzweet der kolonialen Driehonderdvijftig jaar duurde de bemoeienis van de Nederlanders met Java. Het begon omstreeks 1600 met onzekere handelscontacten, vervolgde met militaire in... »
Noorderburen In het najaar van 1810 publiceert de Hollandse edelman Christiaan Boddaert een pamflet tegen de Franse overheersers: Oproep aan de ontluisterde Natie der Bat... »
Ter hoogte van het Salsa-paviljoen De roman <i>Ter hoogte van het Salsa-paviljoen</i> vertelt het levensverhaal van Vos, jongste en dromerige telg van een Texelse boerenfamilie. Na zijn studie... »
Oorlogsparadijs In 1942 begint een jonge arts zijn werk in het noodhospitaal van Texel. De ondergrondse heeft hem een vervalst persoonsbewijs gegeven, nadat hij bij verstek ... »
Sprekende slang Overal ter wereld strijden gelovigen met elkaar over de zuiverheid van hun religie. Vandaag de dag denken Nederlanders graag dat religieuze fundamentalisten ... »