Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Vluchtelingen en ethiek Op 4 november 2016 wijdde de Vereniging van Ethici in Nederland een studiemiddag aan het thema 'Vluchtelingen en ethiek'. Vrij naar Angela Merkel: "Redden we... »
Beminnen 'Beminnen' is een pamflet in de serie Nieuw Licht. Filosoof Marli Huijer bestudeert in 'Beminnen' de ideologie van de seksuele vrijheid. Hebben we sinds de r... »
Goudmijn van het denken Wat heeft John Stuart Mill ons te zeggen over de wekelijkse afdelingsvergadering? Kunnen we van Michel Foucault tips verwachten over de omgang met machts-ver... »
Life check Een goed mens zijn en een doordacht leven leiden. Dat zijn volgens filosofen belangrijke voorwaarden om gelukkig te zijn. Maar hoe doe je dit? <i>Life check<... »
De taal van het denken Vraag drieëntwintig vooraanstaande filosofen, auteurs, vertalers, uitgevers, recensenten en boekhandelaren te schrijven over de toekomst van het Nederlandst... »
Beminnen ‘Beminnen’ is een pamflet in de serie Nieuw Licht. Filosoof Marli Huijer bestudeert in ‘Beminnen’ de ideologie van de seksuele vrijheid. Hebben we si... »
De toekomst van het sterven Duizenden jaren was onsterfelijkheid alleen weggelegd voor de goden. Tegenwoordig willen verouderingsdeskundigen en transhumanisten dat mensen minstens honde... »
Denkende verbeelding Oratie Marli Huijer: publieksfilosofie zet mensen aan het denken Welke taak heeft de filosofie in het publieke domein? Moet zij scherpe diagnoses stellen om ... »