Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De nieuwe feministische leeslijst Verplichte leeskost voor een nieuwe generatie feministische lezersJe kunt een leven lang over feminisme nadenken, feminist zijn, maar toch telkens opnieuw ui... »
Zachte riten ‘Lucas zwemt voor me uit, met zijn korte krachtige slag. Hij zweeft op een vaste afstand in mijn geheugen, waarom kan ik hem niet inhalen, terwijl ik denk ... »
De Nijhoffs en ik of de gevolgen van een genre <i>Met de enige andere persoon die op het archief zit te werken, drink ik af en toe koffie beneden. Hij schrijft over het leven van Anna Blaman. Toen ik hem ... »
Bloem Waarom zou je het ergste willen weten van een geliefde? Om haar uit de droom te helpen. <i>Bloem</i> is een poging tot bezwering, en een liefdesverklaring. I... »
11 onder 35 Onlangs publiceerde het Engelse literaire tijdschrift Granta een nieuwe editie van hun keuze van de twintig beste jonge schrijvers onder de veertig. Elke tie... »
Jongens waren we Wie een blik op de literaire canon werpt, ziet dat de hoofdrollen aan mannen zijn toebedeeld. Als ze niet agressief zijn (Fight Club), zijn ze idealistisch (... »
Schrijven is scheuren Onmisbaar voor de beginnende schrijver, een waar genot voor iedere lezer!Een boek schrijven is een van de meest gekoesterde wensen van d... »
Huiswerk Clara Feij, geëngageerd schrijfster, moeder, hartsvriendin, bewoonster van een prachtig modern herenhuis, wil een goed mens zijn. Ruimdenkend, empathisch, g... »
Omdat je het waard bent Als het de mens vandaag de dag op Twitter en andere sociale media zoveel gemakkelijker wordt gemaakt een glorieuze versie van zichzelf te presenteren, vraagt... »