Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wulpse wijven, geile gasten Haar brede, zijden hoofdband zat iets te hoog op haar voorhoofd; haar ogen waren zeker wulps; haar tot dunne boogjes geplukte wenkbrauwen waren zwart als jen... »
Het leven van de heilige bisschop Sint Ludger Een van de weinige heiligen van Nederlandse afkomst is Ludger. Volgens de overlevering is hij geboren in Zuilen (vlak bij Utrecht), in de tijd dat de mission... »
Merlijn. Tovenaar, raadgever, waarzegger Wie kent er Koning Arthur en zijn ridders van de Ronde Tafel niet? Dit middeleeuwse verhalencomplex heeft zich diep in ons bewustzijn geworteld en is bij ied... »
Lanfranc van Milaan Lanfranc van MilaanEen bloemlezing uit zijn middeleeuwse chirurgieIndrukwekkende, in zwart geklede doctores medicinae, in de praktijk opgeleide chirurgijns e... »
Heilig Utrecht Sinds 1382 domineert de Domtoren de stad Utrecht. Deze hoorde bij de kathedraal, de kerk van de bisschop van Utrecht. Die kerk was toegewijd aan Sint Maarten... »
Op weg naar de hemel In de veelkleurige middeleeuwse denkwereld was de mens 5199 jaar voor de geboorte van Christus geschapen, en wel op vrijdag 25 maart. De geschiedenis van de ... »