Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Gaius De eerste eeuw na Christus. Gaius is een succesvolle ambachtsman die zich specialiseert in het bouwen van deus ex machinas voor het theater. Hij wil hogerop ... »
Het geluk van Rusland Johan de Boose, die al drie decennia naar Rusland reist, graaft diep in de Russische ziel en vraagt zich af of die wel zo ondoorgrondelijk is. Hij spit het t... »
De poppenspeler en de duivelin Kroatië is een dankbaar thema om de kracht én de kwetsbaarheid van Europa aan te tonen. Johan de Boose doet dit met liefde, eruditie en kritisch vermogen.I... »
De magie van de orthodoxie De Russisch-Orthodoxe Kerk spreekt bij velen in de westerse wereld sterk tot de verbeelding, ook bij schrijver en Rusland-kenner Johan de Boose. Voor dit ver... »
De grensganger 1989. Met voorhamers, metaalscharen, bulldozers en spierkracht wordt het IJzeren Gordijn neergehaald. Europa is in extase. Een nieuw tijdperk is aangebroken.... »
Dondersteen Met enkel zichzelf als gezelschap reist Johan de Boose in <em>Dondersteen</em> dwars door de VS. Hij is op weg naar de navel van de wereld, een oeroud landsc... »
Oktober Aangrijpende liefdesroman tegen de achtergrond van de Russische Revolutie Oktober 1917, SintPetersburg. De stad is in rep en roer. Er heerst hongersnood. M... »
Dondersteen Twee jaar na het succes van zijn buitengewoon originele roman <em>Het vloekhout</em> – die op de shortlist stond van de Libris Literatuurprijs 2019 – kom... »