Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Gehuwde rotsen De gedachte aan de twee leeft in de rotsen, verbonden met een dik strooien koord.Zo luiden de slotregels van een kleine Japanse parabel, over de archetypisch... »
Vloeistof en welvaart Al in antieke tijden beweerde een Griek dat alles vloeit, terwijl er volgens de bijbel niets nieuws onder de zon was. Deze paradox, van stilstand in beweging... »
Zombie zoekt zielgeno(o)t Met Zombie zoekt zielgeno(o)t brengt de dichter een onverbloemde hulde aan het Nederlands, ‘Ondergronds, zes voet diep in aarde, regelrechte Zombietaal’.... »
Hemelsblauw `Blijf je kijken, zul je ervan houden. In <i>Hemelsblauw</i> bezingt Jan Lauwereyns het pure spectrum van de regenboog. Niets is zwart en alles draagt bij to... »
De willekeur Een tsunami rolt aan, kernreactoren ontploffen. De vreemde poëzie van de werkelijkheid spreekt zich uit maar wie begrijpt die? De meesteres van het toeval ... »
Het riool Als duo debuteerden Jan Lauwereyns en Arnoud van Adrichem in 2010 met Stemvork, een bundeling essays, gedichten en vertalingen. Het gewisse van herhaling di... »
Theorie van de rondworm Wormen die net hebben gegeten, zijn geneigdom een plekje met veel lekker eten te verlatenop zoek naar hermafrodieten.Uitgehongerde wormen blijven bij het voe... »