Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Pius XII en de vernietiging van de joden Dirk Verhofstadt Pius xii en de vernietiging van de Joden<br/>De morele schuldvraag van de kerk en de paus<br/><br/>Vijftig jaar geleden, op 9 okto ber 1958,... »
In naam van God Paul Cliteur en Dirk Verhofstadt gaan op zoek naar de bronnen van het theoterrorisme. Moorden in naam van God kwamen in de loop van de geschiedenis geregeld ... »
In gesprek met Paul Cliteur Paul Cliteur (°1955) is hoogleraar aan de Universiteit Leiden, filosoof en toonaangevend in het debat over de multiculturele samenleving. Als vrijdenker sta... »
Dagboek 1933 Op 30 januari 1933 werd Hitler met de hulp van rechts-conservatieve politici rijkskanselier van Duitsland. Ze dachten hem onder controle te kunnen houden, ma... »
Chef-kok in IG Auschwitz In het concentratiekamp Auschwitz kwamen ongeveer 1,1 miljoen mensen, vooral Joden, om het leven. Het bestond uit drie delen: het basiskamp Auschwitz I, het ... »
Pleidooi voor individualisme Heel wat hedendaagse filosofen, sociologen en politici wijzen met een beschuldigende vinger naar het individualisme. Nochtans is het individualisme noodzakel... »
250 jaar over misdaden en straffen In 1764 publiceerde de Italiaanse filosoof en rechtsgeleerde Cesare Beccaria zijn beruchte Dei delitti e delle pene (Over misdaden en straffen). Dit boek had... »
KZ-syndroom KZ-syndroom is het postconcentratiekampsyndroom, een vorm van posttraumatischestressstoornis. Het doet zich voor bij mensen die in de kampen leefden onder vo... »