Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een nieuw commentaar op de Grondwet Dit unieke en gezaghebbende commentaar voorziet de essentiële artikelen van onze Grondwet van uitleg, historische context en een nieuwe, vaak filosofische r... »
Weerbare democratie In 1933 stemde een gemankeerde Rijksdag in met het einde van de Duitse democratie. In 411 v. Chr. pleegde Athene ‘democratische zelfmoord’. Een radicale,... »
Tolerantie Tolerantie begint bij twijfel - zo wordt in <i>Tolerantie </i>betoogd. Voor een traditie van denkers over tolerantie - van Voltaire tot Karl Popper - was dit... »
Een ondemocratische tijd Een wereld zonder politiek. Zonder die trage, inefficiënte democratie. In de jaren dertig werd er openlijk over gefantaseerd. Tegenwoordig noemt iedereen zi... »
De strijd om de democratie Wat is een weerbare democratie? Hoe gaan we om met krachten die zich niet aan de regels van onze rechtsstaat houden? Vooraanstaande denkers gaan in op deze u... »
Tolerantie Tolerantie begint bij twijfel - zo wordt in <i>Tolerantie </i>betoogd. Voor een traditie van denkers over tolerantie - van Voltaire tot Karl Popper - was dit... »
Waarom een parlement? In Waarom een parlement? vraagt rechtsfilosoof Bastiaan Rijpkema zich af wat nog de plaats van ons parlement is. Wat is de status van een parlement in een we... »
Bij de beesten af! Het debat over het verbod op onverdoofd ritueel slachten heeft de discussie over dierenrechten weer doen oplaaien. Het idee 'dierenrechten' is, zowel filosof... »
Lokale weerbare democratie Op welk niveau moet de democratie worden verdedigd? Is dit vooral op het nationale niveau? In de normatieve weerbare democratietheorie lijkt dat laatste de i... »